BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Realus ir nerealus knygų pasaulis

Per savaitę perskaičiau tris knygas:

H.Wassmo „Bėgimas nuo Franko“;

V. Pelevin “Šventoji vilkolakio knyga”;

Khaled Hosseini. „Bėgantis pasku aitvarą“.

Dabar rašysiu ne recenziją. Tiesiog, kaip keistai pinasi realus ir fantastinis pasaulis. Neseniai pati rašiau apie savo nematomą draugą. Dargi kai jau net jis man nepadeda, į pagalbą pasiteliu “Matricos”‘ idėjas, ir galvoju, kad viskas netikra. Sunkumai netikri, keblūs klausimai netikri, atsakymai netikri, nervinantys žmonės netikri, alkio nejaučiu nes jo nėra. Matyt, kiekvienas turime kažką fantastiško.

Štai “Bėgime nuo Franko” herojė turėjo savo antrąjį aš. Pas mus visus toks yra, tik vienus jis skatina, kitus stabdo. Knygoje, buvo pirmasis variantas.

Vilkolakių istorijoje taip pat pasaulis ne visai tikras, daug hipnozės ir nerealių dalykų. Manau, autoriai nebebando visko aprašyti proziškai kaip gerbiama Žemaitė. Jei herojus turi nerealių galių, jos ir atskleidžiamos. Jei patinka su savimi šnekėti, jis tą ir daro. Jei sapnai gyvenime svarbiausi, jie ir užima didžią teksto dalį. Nieko ypatingo, viskas natūralu.

Todėl labai keista buvo skaityti trečią knygą. Ji tokia reali. Žmogaus išgyvenimai būdingi bet kam. Ko gero ir aš panašiai tokiose situacijojose jausčiausi. Jokių nerealių fantaziju. Jei bijo, save mintyse drąsina, kuo paprasčiausiai. Jei prisimena, tai kuo natūraliausiai. Jokių nerealių planų užkariauti pasaulį. Po šitiekos fantazijų apnuoginimų tokią knygą buvo keista ir labai įdomu skaityti.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą